Blog

“Zamanın Ruhu”yla Merhaba!

BLOG

“Zamanın Ruhu”yla Merhaba!

Moda hayatımızın her alanına estetik biçimde yön veren bir fenomen. Renkler, desenler, stiller ve kombinler modaya, daha doğrusu “zamanın ruhu”na göre değişiyor. Evet, modayı “zamanın ruhu” olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz.  Bu ruhun gardırobumuzdan yaşam alanlarımıza tüm hayatımızı sarıp sarmaladığı bir gerçek.

. Dekorasyonu ise son yıllardaki değişimler ışığında, “modanın yaşam alanlarımıza yansıması” olarak tanımlayabiliriz. Özellikle biz dekorasyon tutkunları için her yeni yıl, yeni bir dekorasyon demek. Yaşadığımız mekanların dekorasyonunu her yıl değiştirme fikri kulağa ilk başta biraz abartılı gelebilir. Ancak giyim tarzımız, saçımız, davranışlarımız, kişiliğimiz günbegün değişirken yaşadığımız mekanlar neden bu akışın gerisinde kalsın ki! Neden onlar da “zamanın ruhu”ndan payına düşeni almasın! Hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evimiz ve iş yerimize küçük dokunuşlarla bile olsa yeni bir hava katmak emin olun kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak. Tazelenmek, yeni başlangıçlar yapmak adına motivasyonumuzu artırmak için yaşam alanlarımızı yenilemekten daha keyifli bir yol olabilir mi! Özellikle de huzur ve dinginlik yüklü ambiyansına sığınıp tüm dünyayı dışarıda bıraktığımız, kendimizi hayata her gün yeniden hazırladığımız, sevdiklerimizle en özel anlarımızı paylaştığımız evimizi…

Evimiz; hayatımıza tanıklık eden hatta tanıklıkla kalmayıp şekillendiren, fizyolojimizi ve psikolojimizi biz farkında olmasak da derinden etkileyen mekan. Biz onu, o bizi değiştiriyor. Peki evimizin dekorasyonu bu kadar önemliyken değişime nereden, nasıl başlamalı? Nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalı? Aklınızda pek çok soru var ancak merak etmeyin. Dekorasyona dair tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz yerde, doğru adrestesiniz. Her hafta; son trendlerden uzman görüşlerine, dünyaca ünlü tasarımcıların sırlarından stil ipuçlarına, dönem analizlerinden ünlülerin dekorasyon tercihlerine, dekorasyona dair dolu dolu bir yazıyla sizlerle olacağım. Birlikte sadece dekorasyonun değil, bu alanla adeta bütünleşmiş olan moda, tasarım ve sanatın da nabzını tutacağız. Dünyayı izleyecek, ilham alacak, yaratıcılığımızı besleyecek ve benliğimizi tümüyle yansıtan, içinde olmaktan mutluluk duyacağımız mekanlar yaratacağız. Bu arada dekorasyona dair sorularınızı ve merak ettiklerinizi benimle paylaşırsanız yazılarımda bu konulara da değinmekten mutluluk duyarım.

Hadi gelin, yeni bir yılın henüz başında olduğumuz şu aylarda 2019 dekorasyon trendlerini yaşam alanlarımıza taşıyarak “zamanın ruhu”nu yakalamak adına hızlı bir başlangıç yapalım. Yeni kararlar aldığımız, yeni başlangıçlar için kendimize söz verdiğimiz şu günlerde bu heyecanımızı dekorasyonumuza da yansıtalım. Yeni yılı yepyeni bir yaşam alanıyla kucaklayalım. Haftaya bu köşede, dünyaca ünlü dekorasyon ve tasarımcıların 2019 dekorasyon ve renk trendlerine dair görüşlerini bulacaksınız. Takipte kalın!

Son Görüntülediğiniz Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir