Blog

Burcunu Söyle, Sana Stilini Söyleyeyim!

BLOG

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

İş anlaşması yapmadan, yeni bir ilişkiye başlamadan, herhangi bir sözleşmeye imza atmadan yani neredeyse kapıdan dışarı çıkmadan önce ona bakıyoruz; burç yorumumuza. Merkür retro mu, Uranüs hangi gezegende, Mars’la Satürn kavuşumu devam ediyor mu, Venüs hangi burçta?

Öyle ki bazılarımız resmen bir astronom gibi yıldızların ve gezegenlerin yerlerini, birbirine yaptıkları açıları, yörüngelerini vs. biliyor. Burçlara inansak mı inanmasak mı sorusu bir yana, gezegen hareketlerinin özellikle de Ay’ın evrelerinin -özellikle de dolunay- tüm galaksi gibi biz insanları da derinden etkilediği bir gerçek. Özellikle dolunay dönemlerinde ben bu etkiyi net bir biçimde hissediyor, oldukça agresif ve tahammülsüz oluyorum. Enerjim çok yüksek oluyor; öyle ki hiçbir şeye odaklanamıyorum. Bu da beni sinirli ve huzursuz yapıyor. Sizde durum nasıl?

İster inanın ister inanmayın tecrübelerimle sabittir ki özellikle renk ve stilde hemen herkes farkına bile varmadan burcuna göre seçim yapıyor. Mesela evi iddiasız renklerle döşenmiş bir koç burcu görmedim şimdiye kadar veya toprak tonlarından ve doğal dokulardan hoşlanmayan bir boğa… Hadi kısa kısa burçlara ve stillerine bir göz atalım:

Koç: Özgürlüğüne düşkün, macera ve hayalperest bir burçla karşı karşıyayız. Elbette evi de bu ruhunu yansıtacak. Kırmızı, canlı mercan (bu yılın rengi), turuncu gibi kışkırtıcı renkler tam ona göre. Kanları hızlı akan bu insanlar için kullanımı kolay, ergonomik ve modern mobilyalar en doğru seçim.

Boğa: Tam da mensup olduğu toprak elementine uygun bir biçimde toprak tonlarından vazgeçemeyen boğa, rahatına en düşkün burç. Evde vakit geçirmeyi ve uyumayı seven boğaların yaşadıkları alanın her şeyden önce rahat olması çok önemli. Huzur ve güven veren toprak tonlar, doğal dokular ve sadelik bu burcun vazgeçilmezi.

İkizler: Değişken burçların en eğlencelisi, en delisi, en arkadaş canlısı ikizler. Kullanımı ve taşınması kolay, hafif mobilyalar; renkli aksesuarlar ve elbette arkadaşlarıyla “partileyecekleri” koca bir masa tam ikizlere göre.

Yengeç: Bir karamsar, bir iyimser; değişken burçların evcimen ve duygusal insanları yengeçler bu ruh hallerini evlerine de yansıtıyor. Pastel renkler, rahat kanepeler, pofuduk yastıklar ve elbette koca bir karyola. Hatıralarına ve sevdiklerine düşkün olan yengeçlerin demirbaş aksesuarı ise hiç kuşkusuz fotoğraf çerçeveleri.

Aslan: İhtişam, gösteriş ve lüks düşkünü. Adı üzerinde o bir kral. Kaliteli ve gösterişli ağır mobilyalar; kapitone deri kanepeler, pirinç şamdanlar, kristal avizeler, gümüş yemek takımları… Ha bu arada onlar da bir ateş burcu; kırmızıdan vazgeçemeyenlerden…

Başak: Adı üzerinde, başak… Başaklar doğayı, doğal olanı seven burçlar. Beyaz ve bej onların rengi. Ev temizliğinden iş yaşantısına her alanda oldukça titiz ve mükemmeliyetçi olan bu burç için detaylar  oldukça önemli; sade bir tarzda dekore ettikleri evlerini şık akseuarlarla süslemeleri bundan.

Terazi: Canlı, sanatçı ruhlu, eğlence dolu burç; terazi. Sanatsal objelerden, surreal tablolardan ve renkli duvarlardan, içeri girer girmez ev sahibinin bir terazi olduğunu hemen anlarsınız. Rengarenk desenli yastıklar ve elbette canlılığın alametifarikası bitkiler terazinin en sevdiği dekoratif ögeler.

Akrep: Tutkunun, arzunun ve yeniden doğuşun burcu. Kırmızı, siyah ve mor gibi iddialı renkleri beyazla kullanıp kontrast yaratmayı çok seviyorlar. Akrepler de lüks ve gösterişe bayılıyor. Pahalı mobilyalar, şık ve ben buradayım diyen iddialı aksesuarlar tam onlara göre. Ne diyelim; akreplerin o kabına sığmayan ruhuna da bu yakışır.

Yay: Özgürlük, iyimserlik ve canlılık ev dekorasyonuna nasıl yansır diye merak ediyorsanız yay burcu bir arkadaşınızın evine gidin derim. Morlar, parlak turuncular, fıstık yeşilleri; renkli ve eğlenceli aksesuarlar, dünyanın dört bir yanından seyahat hatıraları ve pratik mobilyalarla döşenmiş bir ev. İşte yay tarzı!

Oğlak: Ciddiyet, güven ve istikrarın burcu. Ev dekorasyonu da tam bu çizgide. Gösterişli ve büyük deri kanepeler, sade ama şık avizeler, ayrıntılarda lüksü ve statüyü vurgulayan aksesuarlar, tabandan tavana toprak tonlarının muhteşem uyumu; kesinlikle bir oğlağın evindesiniz.

Kova: Modern, entelektüel ve özgürlüğüne düşkün kova insanı ev dekorasyonuna da bunu net bir biçimde yansıtıyor. Minimal ve modern tarzda, kullanışlı ama şık mobilyalarla döşenmiş bir ev tam kovalara göre. “Az, çoktur” mottosunu ilke edinmiş olan bu burcun vazgeçilmezi ise sanat eserleri.

Balık: Astrolojinin en romantik en duygusal en merhametli burcu o. Elbette evi de çiçek desenli kanepe ve perdelerle, pembe ve pudra tonlarıyla, süslü şamdanlar ve kokulu mumlarla dekore edilmiş olacak. Country tarzı tam balıklara göre.

Son Görüntülediğiniz Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir