Blog

Bilmeniz gereken her şey bu yazıda!

BLOG

2021 RENK VE DEKORASYON TRENDLERİ

Yeni yıl yeni başlangıçları, alacağımız yeni kararları ve hayatımızda yapacağımız yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bu heyecan dolu dönemi yaşam alanlarımıza özel birkaç küçük dokunuş yaparak karşılamaya, 2019’un renk ve dekorasyon trendleriyle bu yeni başlangıçları vurgulamaya ne dersiniz!

 Öncelikle yılın rengiyle başlayalım. Global renk otoritesi Pantone Renk Enstitüsü, her yıl olduğu gibi bu senenin moda rengini de belirledi. 2021’in rengi yeni yılın tüm coşkusunu taşıyan, yaşamımıza tazelik ve adı gibi canlılık katacak olan bir ton: Canlı mercan. Bu sene duvardan halıya, döşemeden aksesuara her yerde canlı mercanı görmeye hazır olun. Bu sıcak mı sıcak turuncu, altın rengindeki alt tonlarıyla tüm yaşam alanlarımızı kuşatacağa benziyor.

Canlı mercanın yenilikçi havasını biraz olsun dengeleyen ise özellikle duvar kağıtları ve çiçek desenleriyle 80’lerden hatırlayacağımız country tarzı. Dünyaca ünlü Erin Gates Design’ın kurucusu iç mimar Erin Gates çiçek desenleri ve duvar kağıtlarıyla country tarzının geri döndüğünü söylüyor. Son yıllarda dekorasyon modasına damgasını vuran minimal İskandinav stili ise tüm o sakin grileri, beyazları ve ikat desenleriyle rafa kalkıyor. Tribal desenlerden uzaklaşıp asimetrik şekillere yöneldiklerini belirten iç mimar Michel Smith Boyd ise bu sene sadeliğin yerini daha sıcak desenlerin ve gösterişli mekanların aldığını söylüyor.

2021 aslında sadece canlı mercanın değil tüm canlı tonların yılı. İç mimar Jeff Andrews yaşam alanlarında özellikle zümrüt yeşili, indigo mavisi ve koyu turkuaz tonlarını göreceğimizi belirtiyor. Tüm bu canlı renkleri; mutfak, salon, yemek odası ve yatak odalarında beyaz fonlarla birlikte kullanarak patlatacak, böylelikle hayatımıza enerji katacağız. Ünlü iç mimar Emilie Munroe bu yıl dekorasyonda İskandinav ve Hygge stilindeki sakin tonlar yerine yumuşak olmayan vurucu renklerin kullanılacağını, zira insanların artık daha cesur seçimler yapma eğiliminde olduğunu ifade ediyor. Kendimizi bu cesaret yüklü akıma kaptırıp son birkaç yılın gözdesi olan terrazzo’ya da veda edeceğiz gibi gözüküyor. İç mimar Amy Sklar insanların bu yıl, özellikle geniş yüzeylerde bir süre sonra göz yoran ve sıkıcı bir etki yaratan terrazzo’yu pek tercih etmeyeceğini vurguluyor. Zemin kaplamalarında 2021’in trendi doğal taşlar; özellikle de kuvarsit.

Son Görüntülediğiniz Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir