Blog

Hollywood Starlarının İlham Verici Evleri

BLOG

Yıldızların İlham Verici Evleri

Mariah Carey, Barbara Walters, Patricia Altschul gibi starların evini dekore etmiş olan dünyaca ünlü iç mimar Mario Buatta, bir röportajında “Tamamlanmış ev yoktur. Çünkü insan sürekli değişim, ekleme ve toplama içindedir” demişti. Ne kadar da haklı! İşte tam bu nedenle burada, Letto’nun sayfasındasınız; kendinizi yenilemek, değiştirmek ve tüm bunları yapmak için ilham almak üzere…

İlham demişken sanırım en çok; ne yediğinden ne okuduğuna, kiminle birlikte olduğundan en son ne giydiğine, hayatlarında attıkları her adımı takip ettiğimiz ünlülerden ilham alıyoruz. Sevdiğimiz yıldızlar, kıyafet seçimimizden ev dekorasyonumuza kadar her alanda rol-model oluyor bize. O halde gelin Hollywood starlarının evlerinin kapısını aralayıp kısa bir stil turu yapalım.

Hem sempatik hem de çekici olmayı başaran özel kadınlardan olan Meg Ryan’ın çocuklarıyla birlikte doğanın içinde keyifli vakit geçirmek üzere aldığı Kuzey Atlantik kıyısındaki evi oldukça sade bir dekorasyona sahip. Ağırlıklı olarak beyaz ve krem tonlarının kullanıldığı bu yüksek tavanlı ev, bolca güneş alabilmesi için büyük pencerelerle çevrelenmiş. Mobilyalarda ise boyut olarak etkileyici derecede büyük olanlar tercih edilmiş. Nötr tonların hakim olduğu, üzüm bağlarının ortasındaki bu doğayla iç içe yaşam alanının temel strüktüründe çoğunlukla ahşap ve çelik kullanılmış. İç mekandaki büyük mobilyaları yine büyük, yeşil yapraklı bitkiler tamamlıyor. Anlaşılan o ki dünyaca ünlü yıldız, sadeliği ve doğayı çok seviyor.

On parmağında on marifet olan Gwyneth Paltrow ise tam bir tasarım tutkunu. Evindeki pek çok objeyi kendisi tasarlayıp özel olarak yaptıran yıldız, bu konuda da oyunculukta olduğu kadar başarılı. Yakın zamanda bir tasarım markası kurabileceğinin de sinyallerini veren Paltrow’un New York’taki evi, pastel tonları ve floral desenleriyle adeta bir çiçek bahçesini andırıyor. Ağırlıklı olarak pudra tonlarının kullanıldığı ev, ünlü yıldızın sade ve feminen tarzını yansıtıyor. Çiçekli duvar kağıtları, büyük berjerler ve ahşap detaylar eve samimi bir hava katıyor.

Son Görüntülediğiniz Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir